Witamy na naszej stronie !!!
logo
woj. małopolskie, powiat gorlicki, gmina Moszczenica, Moszczenica 250, 38 - 321 Moszczenica, tel. (18)-35-41-007, sp.moszczenica@op.pl

Aktualizacja: 11.12.2017 r.

Udział w akcji "Zostań Świętym Mikołajem" w Stróżach

mikiW tym roku już po raz kolejny Szkoła Podstawowa w Moszczenicy przyłączyła się do akcji organizowanej przez Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach. Przeprowadzeniem tej akcji w naszej szkole zajęło się szkolne koło PCK.

W grudniu została przeprowadzona zbiórka zabawek dla najbardziej potrzebujących dzieci z regionu powiatów gorlickiego, nowosądeckiego i limanowskiego. Zebraliśmy nie tylko zabawki, ale również gry planszowe, książki oraz przybory szkolne i słodycze.

W tym miejscu pragnę serdecznie podziękować dzieciom i ich rodzicom za pomoc i często zakup nowych zabawek czy przyborów szkolnych. Całość została zawieziona do Stróż.

mikiFinał Akcji odbył się 9 grudnia 2017r. o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej w Stróżach. Wyjazd dzieci z naszej gminy został zorganizowany dzięki panu wójtowi Jerzemu Wałęga, który poparł naszą akcję, dzięki czemu mieliśmy sponsorowany przejazd. Z naszej szkoły pojechało 15 dzieci wraz z opiekunem.

mikiNa spotkanie przybyli przedstawiciele rządu oraz sponsorzy tej akcji. Uczestniczyliśmy w występach grup tanecznych oraz przedstawieniach przygotowanych przez dzieci szkolne. W szczególny sposób wszystkich obecnych na sali zabawiały siostry zakonne dominikanki z Białej Niżnej. Włączały wszystkie dzieci do zabawy oraz wspólnego śpiewu. Na zakończenie całego spotkania wszystkie dzieci, a było ich ponad 1000, otrzymały świąteczne prezenty, które zostały rozdane oczywiście przez prawdziwego Świętego Mikołaja.

Opracowanie: Opiekun szkolnego koła PCK Maria Turek-Łaś

Stowarzyszenie Oświatowe SYNERGIA
wykonał: mgr Waldemar Piotrowski© Copyright SP Moszczenica