Witamy na naszej stronie !!!
logo
woj. małopolskie, powiat gorlicki, gmina Moszczenica, 38 - 321 Moszczenica, tel. (18)-35-41-007, sp.moszczenica@op.pl

Aktualizacja: 31.01.2016 r.policja

Spotkanie z przedstawicielami Policji nt. "Odpowiedzialność karna nieletnich"

policjaDnia 12 stycznia 2016 roku odbyło się spotkanie uczniów klas IV - VI naszej szkoły z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

policjaAspirant Karolina Gurba zapoznała zebranych z pojęciami: osoba nieletnia, przestępstwo, wykroczenie, czyn karalny, osoba zdemoralizowana. Uzmysłowiła dzieciom, że za swoje czyny odpowiadają oni sami. Jeśli popełnią jakiś czyn niedozwolony to muszą ponieść konsekwencje. Sprawa zgłoszona na policję ma ciąg dalszy w sądzie rodzinnym. Przedstawiła jakie kary mogą być zastosowane wobec nieletnich tj. przydział Kuratora Sądowego, umieszczenie w Młodzieżowym Ośrodku Opiekuńczym czy też w Zakładzie Poprawczym. Przestrzegała przed popełnianiem wykroczeń związanych z korzystaniem z telefonów, komputera i internetu.

policjaAspirant Grzegorz Szczepanek zajął głos w sprawie korzystania z różnych portali społecznościowych. Przestrzegał przed umieszczaniem danych osobowych swoich i rodziny. Zaapelował aby uczniowie po drugiej stronie ekranu widzieli człowieka, którego godność jest rzeczą najważniejszą i niezbywalną.

Opracowanie: mgr Elżbieta Hudzik

Stowarzyszenie Oświatowe SYNERGIA
wykonał: mgr Waldemar Piotrowski© Copyright SP Moszczenica