Witamy na naszej stronie !!!
logo
woj. małopolskie, powiat gorlicki, gmina Moszczenica, 38 - 321 Moszczenica, tel. (18)-35-41-007, sp.moszczenica@op.pl

> Archiwum wydarzeń

19 czerwca 2009 r. - uroczyste
zakończenie roku szkolnego 2008/2009


Najbardziej usportowiona szkoła z gmin Łużna i Moszczenica

sportowcyW środę 10. 06. 2009 odbyły się biegi przełajowe kończące cykl zawodów rozgrywanych w roku szkolnym 2008/2009. Uczniowie SP w Moszczenicy zajęli w nich trzecie miejsce, ustępując jedynie zawodnikom Staszkówki i Szalowej. sportowcyBardzo dobrze zaprezentowali się: Ryszard Stec, Karolina Wojtarowicz i Artur Hudzik wygrywając biegi w swoich kategoriach wiekowych. Na pochwałę zasługują jednak wszyscy zawodnicy reprezentujący naszą szkołę.

sportowcyDzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli wychowania fizycznego w całym sezonie Szkoła Podstawowa im. Bronisława Wanata zajęła w tym roku pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej i tytuł najbardziej usportowionej szkoły z gmin Łużna i Moszczenica.

sportowcyOpracowanie: mgr Krzysztof Nowak


Konkurs Ekologiczny

ekoW dniu 27 maja 2009 r cztery uczennice z naszej szkoły brały udział w Powiatowym Konkursie Ekologicznym organizowanym przez szkołę Podstawową w Szalowej. Dziewczęta: Mruk Alicja, Cegielska Aleksandra, Turek Jadwiga, Gabriela Maniak wykazywały się indywidualnie - pisząc test wiedzy oraz zespołowo, malując plakat ekologiczny i biorąc udział w torze przeszkód.

ekoRywalizacja toczyła się pomiędzy 11 zespołami z całego powiatu. Drużyna z Moszczenicy zdobyła II miejsce zdobywając nagrodę dla szkoły: laptop Acer, oraz nagrody indywidualne w postaci przenośnej pamięci do komputera. Gratulujemy zwycięzcom wygranej i życzymy dalszych sukcesów.

ekoekoeko

Opracowanie: mgr Renata Konieczny


Dzień Matki

mamaW dniu 26 maja 2009 roku w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Matki. Uczniowie klas IV a i b przygotowali występ poetycki pod opieką wychowawczyń mgr Sylwi Żelazny i mgr Renaty Konieczny. Chór szkolny pod kierunkiem mgr Jana Wypaska uświetnił uroczystość, wykonując piosenki o matce.

mamaPani dyrektor mgr Barbara Bogdan złożyła życzenia wszystkim Mamom i zaprosiła na scenę ich pociechy, które w ostatnim czasie, reprezentując szkołę w "II Powiatowym Konkursie Piosenki Róznej" zdobyły nagrody i wyróżnienia.

- Martyna Wałęga zaspiewała piosenkę pt. "Do tańca",

mama- Oliwia Dąbrowska wykonała piosenkę pt. "Laleczka z saskiej porcelany",

- Joanna Olesińska zaprezentowała utwór pt. "Im więcej Ciebie tym mniej".

Uczniowie naszej szkoły uczęszczający do szkoły muzycznej pobierają naukę gry na instrumentach. Utwór na flecie wykonała Blanka Lenard, a na akordeonie zagrał Rafał Orzech.

mamaProwadzone są również w naszej szkole zajęcia gry na flecie z uczniami klas I - III, którzy wykonali dla swoich Mam sto lat i zaprezentowali kilka utworów przygotowanych pod kierunkiem pani Magdaleny Zielińskiej i mgr Jana Wypaska.

mamaNa zakończenie swoje umiejętności przedstawili:

- zespół taneczny prowadzony przez panią mgr Monikę Wacek: Pary w składzie - Blanka Lenard i Jan Zieliński, Wiktoria Drąg i Michał Niemiec, Ewelina Hudzik i Maks Jarek, Krystian Orliński i Patrycja Oświecimska, Witek Grabowski i Sylwia Piecuch zaprezentowały mix taneczny,

- klasowy zespół taneczny II b przygotowany przez wychowawcę panią Magdalenę Zielińską.

Opracowanie: mgr Renata Konieczny


Kolejny program nauczycieli wychowania fizycznego

basenNauczyciele wychowania fizycznego mgr Krzysztof Nowak i mgr Szymon Łaś opracowani program profilaktyki "Z daleka od uzależnień" w celu kontynuowania nauki pływania uczniów klas IV - VI.

basenNa przełomie kwietnia i maja rozpoczęli jego realizację organizując wyjazdy na krytą pływalnię "Fala" w Gorlicach. W zajęciach uczestniczyła grupa 30 osób. Uczniowie podzieleni na dwie grupy w zależności od poziomu zaawansowania pod opieką instruktorów oswajali się ze środowiskiem wodnym, nabywali podstaw nauki pływania lub doskonalili technikę poszczególnych stylów.

basenRealizacja programu była możliwa dzięki przychylności Wójta Jerzego Wałęgi oraz środkom finansowym uzyskanym z Urzędu Gminy w Moszczenicy.

basenOpracowanie: mgr Krzysztof Nowak


Puchar Wójta Gminy Moszczenica

W dniu 20 maja na stadionie w Moszczenicy zostały rozegrane zawody o Puchar Wójta Moszczenica, w wyniku czego reprezentacja naszej szkoły zajęła 3 miejsce. Wójt Gminy, Jerzy Wałęga ufundował puchary, dyplomy oraz napoje chłodzące, za co bardzo dziękujemy.

pucharpucharpuchar

Opracowanie: mgr Szymon Łaś


NASZ lekkoatleta !

Ryszard_Stec13 maja w Gorlicach odbyły się zawody powiatowe w 4-boju lekkoatletycznym. Nie zabrakło na nich również naszej szkoły, której reprezentacja składała się z 12 uczniów (6 chłopców i 6 dziewcząt z klas V - VI). Najlepszym w 4-boju okazał się uczeń naszej szkoły - Ryszard Stec, zdobywając wysokie wyniki ( 254 pkt.) we wszystkich konkurencjach m.in. I miejsce w biegu na 1000 m.

Opracowanie: mgr Szymon Łaś


Powiatowy Konkurs Piosenki Różnej

piosenkapiosenkapiosenka

Siódemka na medal !

W dniu 6 maja reprezentacja chłopców naszej szkoły wyruszyła rowerami do sąsiedniej wsi Łużna na międzygminne zawody w piłce nożnej "siódemkami". Rowerowa rozgrzewka bardzo się przydała, gdyż nasi chłopcy zdobyli I miejsce pokonując w finale gospodarzy w rzutach karnych.

7ki7ki7ki

Opracowanie: mgr Szymon Łaś


Przedstawienie kukiełkowe

lalkiW maju 2009 roku klasa III b przygotowała przedstawienie kukiełkowe pt. "Jaś i Małgosia". Wykorzystane zostały kukiełki, które uczniowie samodzielnie wykonały będąc w Muzeum Lalek w Pilźnie. Spektakl oglądały dzieci z Przedszkola Samorządowego w Moszczenicy oraz uczniowie klas pierwszych i drugich szkoły podstawowej.

lalkiW maju 2009 roku klasa III b przygotUczniowie klasy III b doskonale wcielili się w bohaterów bajki i z wielkim zaangażowaniem i przejęciem zagrali swoje role. Wystąpili: w roli Małgosi - Ola Majka, w roli Jasia - Michał Niemiec, w roli Mamy - Wiktoria Drąg, w roli Taty - Witek Grabowski, w roli Baby Jagi - Wiktoria Morańda.

lalkiW maju 2009 roku klasa III b przygotDekoracje do bajki wykonały: Klaudia Hudzik, Sylwia Piecuch, Wiktoria Morańda, Aleksandra Majka, Wiktoria Drąg.

Opracowanie: mgr MariaTurek - Łaś


Próbna ewakuacja szkoły

ewakuacjaW piątek 8. 05. 2009 r. przeprowadzono próbną ewakuację szkoły. O ćwiczeniach poinformowano Straż pożarną oraz Policję. Ćwiczenie przebiegło bardzo sprawnie mimo, że w budynku znajdowali się uczniowie niepełnosprawni.

ewakuacjaEwakuacja wszystkich uczniów trwała około 4 minut. Klasy pod opieką nauczycieli opuszczały budynek szkolny zgodnie z planem ewakuacji przez wyjścia główne i ewakuacyjne. Zgodnie z procedurą ewakuacji nauczyciele funkcyjni otworzyli drzwi prowadzšce na klatkę schodową przy wyjściu ewakuacyjnym i dopilnowali kierunków i kolejności opuszczania szkoły.ewakuacja

ewakuacjaWszystkie klasy pod opieką nauczycieli zgrupowano na boisku przy szkole, gdzie sprawdzono stan klas. Po upewnieniu się, że wszyscy uczniowie i pracownicy opuścili budynek szkoły pani dyrektor podsumowała ćwiczenia, zarządziła zakończenie ewakuacji i powrót do szkoły.

Opracowanie: mgr Krzysztof Nowak


Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W dniu 7 maja 2009 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Program przygotowali uczniowie klas piątych pod opieką wychowawców: Elżbiety Hudzik i Alicji Ludwin. Umiejętność gry na flecie zaprezentowali uczniowie klasy II b pod kierunkiem pani Magdaleny Zielińskiej. Uroczystość uświetnił występ chóru szkolnego, którego opiekunem jest pan Jan Wypasek. Dekorację przygotowały panie Janina Szczerba i Krystyna Tarsa.

Opracowanie: mgr Alicja Ludwin


ekoDzień Ziemi w naszej szkole

W dniu 24. 04. 2009 r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Członkowie szkolnego koła LOP wraz z opiekunem przygotowali:

eko- międzyklasowy konkurs ekologiczny "Eko - Klasa". Najlepsi okazali się najmłodsi - uczniowie z klasy IV a.

- pokaz filmiu przedstawiający postawy ekologicznie dzieci i młodzieży - dobre i złe.

- rozstrzygnięcie konkursu "Ziemia - zagrożona planeta" zorganizowanego przez klasy V pod kierunkiem pani Jadwigi Gryga i pani Anny Potok. Komisja wyłoniła najlepsze prace.

Część literacka:

1. Przemysław Załęski - IV b, 2. Patrycja Stępień - VI a, 3. Małgorzata Żegleń - V a

Część plastyczna:

1. Olesińska Joanna - VI a, 2. Więcek Katarzyna - VI a, 3. Brach Grzegorz - IV a

eko- na koniec spotkania w ramach programu zdrowego żywienia każdy chętny otrzymał przy wyjściu z sali marchewkę pełną witamin. Marchewki ufundowane zostały w ramach projektu "Wybieram zdrowie".

ekoDziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w konkursach oraz przyczyniły się do organizacji Dnia Ziemi w naszej szkole.

Opracowanie: mgr Renata Konieczny - opiekun LOP


Rewia na lodzie

Dnia 18. 04. 2009 r. uczniowie klas I - III wraz z opiekunami udali się na lodowisko do Krynicy w celu oglądnięcia na żywo baśni pt. "Calineczka". Była to rewia na lodzie w wykonaniu wspaniałych artystów z Rosji.

rewiarewiarewiarewia

więcej


Jezus Chrystus

W blaku dnia, który wschodzi

wszystko nabiera innego sensu,

niech radość Wielkanocy

rozprasza niepokoje,

da Wam i Waszym bliskim

nadzieję, miłość i moc.

Cała Społeczność Szkolna


WielkanocPamięć o nauczycielach emerytach

WielkanocPrzed Świętami Wielkanocnymi członkowie szkolnego koła PCK udali się do nauczycieli emerytów, aby w imieniu społeczności szkolnej złożyć życzenia świąteczne. Przy tej okazji podarowali Im ręcznie robione kartki i stroiki.

Opracowanie: mgr MariaTurek - Łaś, opiekun szkolnego koła PCK


Misterium Męki Pańskiej

misteriummisteriummisteriummisterium

Sprawdzian klas szóstych

sprawdzian2 kwietnia 2009 r. w całej Polsce uczniowie klas szóstych o godz. 9:00 rozpoczęli pisanie sprawdzianu. W naszej szkole przystąpiło do niego 42 osoby (jedna z uczennic, laureatka Małopolskiego Konkursu Humanistycznego, już wcześniej zapewniła sobie maksymalną liczbę punktów - 40). Uczniowie w ciągu 60 min. musieli rozwiązać zadania zamkniętwe i otwarte ( arkusz do pobrania ).

sprawdzian"Na sprawdzianie badany i oceniany jest, poziom osiągnieć uczniów w zakresie pięciu obszarów umiejętności:

- czytania,

- pisania,

- rozumowania,

- korzystania z informacji,

- wykorzystywania wiedzy w praktyce."

Opracowanie: mgr Waldemar Piotrowski


Uroczyste zakończenie Konkursu Humanistycznego

30 marca 2009 r. w Auli Akademii Muzycznej "Florianka" w Krakowie odbyło się uroczyste zakończenie Konkursu Humanistycznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie połączone z wręczeniem laureatom zaświadczeń i nagród.

Martyna WałęgaNasza uczennica Martyna Wałęga odebrała wtedy zaświadczenie dla laureata Małopolskiego Konkursu Humanistycznego. Zajmując II miejsce w województwie (na 200 uczestników etapu wojewódzkiego) zgodnie z odpowiednimi rozporządzeniami Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu:

- została zwolniona z pisania sprawdzianu przeprowadzanego w klasie szóstej (otrzymując 40 na 40 możliwych do zdobycia punktów),

- otrzymała uprawnienia do uzyskania celującej oceny z języka polskiego i z historii.

Jeszcze raz gratulujemy Martynie i jej Rodzicom. Niezmiernie cieszymy się z sukcesu Uczennicy i zachęcamy wszystkich do poszerzania swojej wiedzy i brania udziału w konkursach.

Opracowanie: mgr Anna Potok


"Znam Moje Miasto, znam Ziemię Gorlicką"

Brygida Rafa30 marca 2009 r. w auli Państwowej Szkoły Muzycznej odbył się finał XV edycji konkursu "Znam Moje Miasto, znam Ziemię Gorlicką" organizowanego przez Zarząd Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Gorlickiej oraz Komisję ds. Współpracy z Młodzieżą. W tym roku konkurs przebiegał pod hasłem "Jak w mojej rodzinie kultywuje się tradycje patriotyczne i kulturę naszego regionu".

Brygida RafaZ naszej szkoły Brygida Rafa zaprezentowała pracę pt. "Szukam korzeni - by czas nie zaćmił i niepamięć". W kategorii szkół podstawowych wywalczyła III miejsce w powiecie i otrzymała dyplom, nagrody książkowe i gratyfikację pieniężną.

Gratulujemy Brygidzie i Rodzicom, którzy towarzyszyli córce w tych chwilach pełnych emocji.

Opracowanie: mgr Anna Potok


Akademia poświęcona Bronisławowi Wanatowi

patron23 III 2009 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona patronowi szkoły - Bronisławowi Wanatowi. Przygotowali ją uczniowie klasy III b oraz Aleksandra Drzymała, Liliana Podwika, Martyna Wałęga i Joanna Olesińska pod kierunkiem pani mgr Katarzyny Gawlik.

Współpracowali: mgr Teresa Wojnarska, mgr Krzysztof Nowak, mgr Krystyna Tarsa i mgr Janina Szczerba.

patronNa uroczystość przybyła córka patrona pani Krystyna Jankowska z mężem. Wszyscy przypomnieliśmy sobie uroczystość nadania imienia, która miała miejsce 11 X 2003 r. Młodzi aktorzy przybliżyli zebranym uczniom postać kierownika szkoły - Bronisława Wanata.

patronNa koniec dyrektor szkoły, mgr Barbara Bogdan podsumowała Konkurs wiedzy o patronie, który przeprowadził opiekun SU - mgr Waldemar Piotrowski.

Pierwsze miejsce zajęła Ewelina Hudzik z klasy V a, drugie ex aequo Aleksandra Majka i Michał Niemiec z klasy III b, trzecie Anna Brach z klasy V a.

Zwycięzcom nagrody książkowe wręczyli państwo Jankowscy.

Po zakończonej uroczystości delegacja uczniów wraz z panią mgr Katarzyną Gawlik udała się na cmentarz, by złożyć kwiaty i zapalić znicz na grobie patrona szkoły.

Opracowanie: mgr Katarzyna Gawlik


OGROMNE osiągnięcie!

Martyna WałęgaCała społeczność szkolna niezwykle cieszy się i jest dumna z sukcesu, jaki osiągnęła nasza Uczennica i Koleżanka MARTYNA WAŁĘGA. W etapie wojewódzkim Małopolskiego Konkursu Humanistycznego (wśród 200 uczestników tego etapu) osiągnęła drugi wynik i została laureatką!

Gorąco gratulujemy i dziękujemy Martynie oraz jej Rodzicom.

Opracowanie: mgr Anna Potok


Dzięki uprzejmości Urzędu Gminy w Moszczenicy od 19 lutego 2009 r. witryna internetowa naszej szkoły znajduje się na nowym serwerze - tym samym, na którym znajduje się gminny portal. Koniec z uporczywymi reklamami.


Ferie na lodowisku

lodowiskolodowiskolodowiskolodowisko

Autor zdjęć: mgr Szymon Łaś


31 stycznia 2009 r. - zabawa choinkowa

choinkachoinkachoinka

powrót

Stowarzyszenie Oświatowe SYNERGIA
wykonał: mgr Waldemar Piotrowski© Copyright SP Moszczenica