Witamy na naszej stronie !!!
logo
woj. małopolskie, powiat gorlicki, gmina Moszczenica, Moszczenica 250, 38 - 321 Moszczenica, tel. (18)-35-41-007, sp.moszczenica@op.pl

Aktualizacja: 26.01.2018 r.

Wycieczka do Szymbarku

15 stycznia 2018r. grupa dzieci z klas I-VII w nagrodę za udział w Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych odbyła wycieczkę do Szymbarku zorganizowaną przez panie Teresę Wojnarską i Dorotę Kozioł a dofinansowaną przez Stowarzyszenie Oświatowe SYNERGIA.

Uczniowie uczestniczyli w warsztatach edukacyjno - plastycznych w Kasztelu w Szymbarku pt. "Szata zdobi człowieka". Wzięli udział w pogadance o modzie, obejrzeli prezentację multimedialną oraz wystawę strojów renesansowych. W głównej części z dużym zaangażowaniem wykonali lalki - kukiełki w strojach renesansowych rozwijając równocześnie zdolności manualne i plastyczne.

Po zakończonych zajęciach wszyscy uczestnicy udali się na gorlicki rynek w celu podziwiania nowoczesnej sztuki - yarnbombing. Jest to dziedzina sztuki polegająca na pokrywaniu elementów przestrzeni zewnętrznej (najczęściej architektury miejskiej, ale także drzew, kamieni itp.) ręcznie wykonanymi dzianinami. Yarnbombing nie posiada jeszcze polskiej nazwy, ale czasem pojawia się określenie "bombardowanie włóczką" lub "dziergane graffiti".

Opracowanie: mgr Teresa Wojnarska

Stowarzyszenie Oświatowe SYNERGIA
wykonał: mgr Waldemar Piotrowski© Copyright SP Moszczenica